آخرین نوشته ها

جزئیات حسابتان را فراموش کرده اید؟

جشنواره عمار از نگاه خبرنگاران سنگری در دیار باران / قسمت سوم

توسط / دوشنبه, ۱۵ دی ۱۳۹۳ / منتشر شده در بخش سنگر به روایت شما, عماریون, همه

تریبون عماریون !

جوانان ولایی عمار با پیروی از سخنان رهبرشان مبنی بر کم بود اثار داستانی در عرصه انقلاب و لزوم به کارگیری شایسته ی هنر دراین عرصه ; در پنجمین دوره از اکران های مردمی آثار داستانی خود را به میزان قابل توجهی افزایش دادند !
از جمله فیلم های داستانی اکران شده در دومین روز جشنواره عمار میتوان به داستانی برخورد , ولد و گنجینه اشاره کرد !
داستانی ولد ; ساخته امیر عباس ربیعی; که با روایتی کوتاه اما تاثیر گذار به بیان بمباران غزه میپردازد بدون شک یکی از بهترین اثار این دوره از جشنواره است ! ولد حقیقت غزه ای است که در عین صبوری حیات را در معیت ممات نشان می دهد .
همچنین اکران مستندهایی چون کرار , معبر و نور جهان روز خوبی را برای علاقه مندان به این عرصه رقم زد . مستند معبر با روایتی بدیع و دلنشین , از پیاده روی اربعین در سرزمینی میگوید که نمیتوان عاشورایش را در یک روز و یک زمان جای داد !
مستند نور جهان نیز حکایت صبوری عاشقانه و ایثارگرانه بانویی است که با همسر جانباز خود روزگار میگذراند و مردانه بار زندگی را به دوش میکشد ! از دیگر اثار خوب اکران شده در این روز میتوان به انیمیشن دارا و ندار اشاره داشت که موضوعات فناوری هسته ای، پروتکل الحاقی و شورای امنیت را در قالبی خلاقانه به تصویر میکشد آنگونه که تنها راننده تاکسی ها و لبوفروش های این سرزمین می فهمند!

پاسخ دهید

*

بالا