آخرین نوشته ها

جزئیات حسابتان را فراموش کرده اید؟

و عمار همچنان باقیست / گزارش اختتامیه جشنواره عمار

توسط / یکشنبه, ۲۱ دی ۱۳۹۳ / منتشر شده در بخش سنگر به روایت شما, عماریون, همه

تریبون عماریون …

و عمار همچنان باقیست !

پنجمین دوره از اکران های مردمی
عمار با برگزاری اختتامیه ای متفاوت
و کم نظیر در سینما فلسطین به کار خود پایان داد ….
این مراسم که با قرائت ایاتی چند از
سوره محمد (ص) توسط وحید جلیلی اغاز شد , شبی جذاب را برای حاضرین رقم زد !
در ابتدای مراسم نادر طالب زاده طی
سخنانی عمار را مکمل همه جشنواره ها دانست و افزود این جشنواره ی بی رقیب متعلق به همه کسانی است که انقلاب اسلامی آن ها را بیدار کرده است !
پس از اهدای فانوس عمار به برگزیدگان بخش های مختلف این دوره از جشنواره و پخش کلیپی از ننه سکینه ی عماری ها , توزیع لقمه های نان و پنیری که ننه سکینه آماده کرده بود خاطره ای به یاد ماندنی برای حاضرین ساخت . بانو سکینه جمشیدی که در دوران دفاع مقدس برای رزمندگان نان میپخت ; حالا با این کار رزمندگان جبهه فرهنگی را برای ادامه مسیر دل گرم کرد .
تقدیر از حاج صادق آهنگران نیز از دیگر بخش های اختتامیه بود که با خواندن بخش هایی از زندگی نامه وی توسط مجری برنامه آغاز شد . در ادامه این بخش حاج صادق اهنگران به نوحه خوانی پرداخت و حاضران در سالن نیز با نوای این مداح به سینه زنی پرداختند ; همچنین هدیه ویژه مقام معظم رهبری توسط خانواده های شهدا به ایشان اهدا شد .
پایان بخش برنامه های مراسم اختتامیه رونمایی از قطعه “و تازه اول عشق است” حامد زمانی بود . در این اثر فاخر به خوبی به موضوع رویش های هنری بعد از فتنه سال ۸۸ پرداخته شده است !
این خواننده ارزشی سال گذشته نیز در حاشیه اکران های عمار اثری درخور تقدیر با نام گزینه های روی میز را رونمایی کرد که با استقبال بی نظیر مواجه شد .
حامد زمانی که چند وقتی است با نوای کاروان را به سبک خودش فریاد میزد و صدایش گردان را به لشکر تبدیل میکند از معدود افرادی است که توانسته با هنری که در خدمت انقلاب دارد خشم رسانه های مخالف داخلی و خارجی را آشکار کند . همانگونه که در زمان جنگ تحمیلی رسانه های منحوسِ رژیم بعث حاج صادق را ‘بلبل خمینی’ میخواندند و نواهای ارزشی را به تمسخر میگرفتند اکنون نیز تریبون های منافقین از جمله صدای امریکا سعی در تخریب چهره این خواننده جوان و متعهد دارند ! و این درحالی است که رسانه های داخلی از جمله صدا و سیما با وجود تعهدی که دارند اغلب اوقات به انتشار اثار این خواننده ارزشی نمیپردازند . همچنان که رونمایی از “و تازه اول عشق است” با وجود اهمیت بالا بازتاب مناسبی در رسانه ها نداشت و با بی مهری کامل مواجه شد !
امیدواریم که ازین پس بتوانیم شاهد بازتاب و حمایت شایسته از هنر دینی و انقلابی باشیم .

۴۶ QuickMemo _2015-01-10-19-38-29~2 QuickMemo _2015-01-10-21-41-28~2

بالا